İşte Ben


1979 Bursa doğumluyum. Aile geleneğimizi bozmayıp ablam ve abimin arkasından üniversite için geldiğim İstanbul'dayım. 9 yıllık profesyonel hayatıma devam diyorum ama hayallerimi gerçekleştirmek asıl gayem. Hayatımın yönünü değiştirmenin tarifini arıyorum.

Bir Jamie Oliver hayranıyım, kitaplarını okuyor programlarını takip ediyorum. En sonunda da Kasım ayındaki bayramda Londra'yı gittik ve Jamie'nin italyan restonranında 2 gece yemek yedik. Kendisine bir kez daha hayran kaldım, basit ama yaratıcı tam olarak bu şekilde özetleyebilirim menüsünü. Televizyonda karnım acıkır her izlediğimde, restoranında da tam hayal ettiğim gibiydi lezzetler. Dengeli, uyumlu ve insana mutluluk veren lezzetler.

Yaşamak için yemek yiyenlerden değilim ben yemek yapmak ve yemek yemek için yaşıyorum. Amatör bir yemek tutkusunun nerelere gidebileceğini merak edenler, "bu hayat böyle geçmez bende varım" diyenler. Burada mutlaka size dokunan birşeyler bulacaksınız.

Peki neden Aheste?

Çocukluğumda en sevdiğim oyundu yemek yapmak. Büyüdüm ve hala oyun oynar gibi yapıyorum yemeklerimi. Gülerek, eğlenerek, yeni tatlar keşfettim mi heyecanlanıp, tadını sevmedim mi dudak büküp ağlayarak. Ama her zaman üzerimde hep bir ahestelikle, hiç bitmesin diye.
İşte bu yüzden benim mutfağım Aheste. Hoşgeldiniz...

Şimdiden afiyet olsun,

Ayşegül Özek

1 Aralık 2011